Zarabianie w internecie

Blog o zarabianiu pieniędzy online…

Korepetycje online

Wraz z rozwojem postępu technologicznego, korepetycje online zaliczane są do jednej z najpopularniejszych form nauki. Wiele osób myśli, iż jest to rozwiązanie tylko i wyłączne dla grupy docelowej, jakim są uczniowie języków obcych. Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że opinia tych ludzi jest mylna, ponieważ w dzisiejszej dobie powszechnego dostępu do internetu zajęcia online można prowadzić praktycznie z każdego przedmiotu. Pandemia sprawiła, że każdy z nauczycieli musiał dostosować prowadzenie swoich zajęć za pomocą medium, jakim jest internet.

Jak się przygotować do nauczania online?

W sieci istnieje wiele popularnych platform do przeprowadzania nauki online. Właśnie od doboru odpowiedniego narzędzia i poznania jego funkcjonalności powinno się rozpocząć przygotowania do nauki online. Najczęściej wybieranymi programami do nauki zdalnej są: Skype, Zoom, Microsoft Teams, Flipgrid, Google Hangouts, Facebook Live, Padlet, Trello, Discord, Khan Academy. Większość z tych programów posiada darmową opcję korzystania z nich, dlatego też użytkownicy chętnie z nich korzystają.

Organizując korepetycje online, pamiętaj szczególnie o tym, aby zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Komputer, który posiadasz wskazane, by był zaopatrzony w mikrofon, słuchawki i kamerkę interenetową.

Jeśli masz już wybrane narzędzia do nauki online, wówczas należy opracować własny schemat nauczania i odpowiednie materiały. Uczeń, który będzie korzystał z Twoich lekcji, powinien również dostać od Ciebie w czasie nauki odpowiednie wsparcie merytoryczne.

Jak dbać o przygotowanie do zajęć?

Przede wszystkim powinieneś być zaopatrzony w odpowiednie materiały. Ważne jest również, aby znać program nauczania osoby, którą będziesz nauczać. Te detale sprawią, że będziesz postrzegany jako profesjonalista.

Zadawaj i sprawdzaj pracę domową swojego podopiecznego

Jeśli Twój uczeń korzysta systematycznie z usług, jakie mu oferujesz w takiej sytuacji, powinien dostawać do odrobienia pracy domowej. Natomiast na kolejnych spotkaniach warto, jest rozpoczynać korepetycje od omówienia i sprawdzenia takiej pracy domowej. Zaleca się zwrócić uwagę na takie detale jak:

  • poprawność rozwiązanego zadania
  • zrozumiałość pojęć, z którymi zetknął się uczeń
  • sprawdzenie zagadnień, z jakimi uczeń ma problemy
  • które z zadań podopieczny lubi rozwiązywać najbardziej

Jeśli przeanalizujesz powyższe detale, z pewnością zauważysz gdzie leży problem, na którym należy się skupić podczas nauki Twojego ucznia. Indywidualne podejście do osoby, z którą pracujesz, pozwoli na dostosowanie nauki do jego predyspozycji. Czas poświęcony na szukanie odpowiednich i optymalnych rozwiązań z pewnością zaprocentuje w późniejszym kształceniu.

Jakie są zalety korepetycji online?

Posiadasz już wiedzę na temat przygotowania się do korepetycji online, ale czy zastanawiałeś się nad zaletami tej pracy. Do tych zalet mogą należeć:

  • brak kosztów związanych z dojazdem
  • nietracenie czasu związanego z dojazdem
  • szybki czas uruchomienia komputera i programów w nim wgranych
  • łatwy dostęp do narzędzi nauki
  • niektóre materiały stworzone przez Ciebie raz mogą być używane wielokrotnie (np. rozwiązanie, jakiego problemu za pomocą nagrania filmu video i wielokrotne go odtwarzanie)

Skąd brać zlecenia korepetycji online?

Do przykładów serwisów, na których zamieszcza się ogłoszenia z korepetycjami online, zalicza się m.in. e-korepetycje.net, korepetycje24.com, korepetycje24.com, olx.pl, gumtree.pl, edun.pl, korepetycje.net, oraz korepetycje.edu.pl. Na chwilę obecną w portale te nie oferują systemu płatności, a także platform umożliwiających realizację zlecenia. Służą one tylko wystawienia ogłoszenia. Należy również wspomnieć, że nie sprawdzają one kompetencji nauczyciela.

O czym warto pamiętać, decydując się na e-korepetycje?

Podejmując decyzję korzystania z nauki online każda osoba, powinna pamiętać, że nie jest to jedyna forma kształcenia. Dla uczniów nauczanie szkolne stanowi priorytet. Dlatego też korepetycje nie powinny zatem stanowić zajęć dodatkowych wpisanych w obowiązkowy plan zajęć ucznia. Rodzice powinni stosować korepetycje u swoich dzieci tylko i wyłącznie, wtedy gdy widzą trudności w przyswajaniu wiedzy swojej pociechy z danego przedmiotu. Luki te powinny być wówczas skorygowane przez korepetytora.