Zarabianie w internecie

Blog o zarabianiu pieniędzy online…

Zarabianie w internecie

Wiele osób szuka dodatkowego źródła dochodu. Niewątpliwie szeroką drogę do kolejnych źródeł pieniędzy, które będą wpływały nam do portfela, otwiera internet. Zaś, żeby zarabiać z domu, trzeba skupić się na jakiejś dziedzinie. W tym artykule znajdziesz 14 gotowych pomysłów na zarabianie w sieci.

Wypełnianie ankiet

Jest to jedna z prostszych metod zarabiania pieniędzy przez internet i może być ona nie raz problematyczna, ponieważ nie zawsze możemy mieścić się w grupie docelowej, którą potrzebuje firma badająca naszą opinię. Choć na rynku istnieje coraz to więcej ofert wypełniania ankiet, to nie oznacza ta sytuacja, że zawsze nasza osoba będzie punktowała najbardziej i zapotrzebowanie na tego typu badania będą dobrze dla nas płatne. Jeżeli planujemy wypełniać takie ankiety i myślimy o przyzwoitym zarobku, to warto w takiej sytuacji założyć konta na różnych portalach badających opinię respondentów.

Przy wypełnianiu ankiet za pieniądze powinniśmy przede wszystkim dowiedzieć się, w jaki sposób będziemy rozliczani z Urzędem Skarbowym. Nie każda firma bowiem wystawia PIT (w szczególności tyczy się to firm zagranicznych).

Bez wątpienia istnieją w sieci też rzetelne firmy, które wypłacają na czas pieniądze, ale warto w tego typu sytuacjach zachować też ostrożność. Za nim rozpoczniemy współpracę, powinniśmy przede wszystkim dowiedzieć się więcej na temat firmy. Pytania, jakie powinniśmy sobie postawić na tym etapie to:
• czy posiada NIP i fizyczny adres?
• czy pod fizycznym adresem znajduje się biuro (można to sprawdzić, chociażby wpisując adres do Googe Maps)?
• czy firma jest zarejestrowana w Polsce (warto w takiej sytuacji, jest prześledzić jej historię w Krajowym Rejestrze Sądowym (w przypadku spółki) lub w CEiDG czy też w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów?
Jeżeli wszystko się zgadza na tym etapie, możemy spróbować zaufać takiej firmie i przystąpić do współpracy.

Programy partnerskie

Jeśli posiadamy, zdolności i chęci tworzenia treści w internecie w takim przypadku warto, jest zainteresować się afiliacją (czyli zarabianiu na polecaniu). Doskonałymi narzędziami afilianta mogą być prowadzone przez niego strony internetowe lub media społecznościowe. W programach partnerskich ważne jest żeby strona, na której zamieszczamy banery i linki partnerskie, kierowała ruch. Wiele osób odwiedzających aktywnie stronę klika także w reklamy, co może w przyszłości przerodzić się w konwersję, a co za tym idzie to dodatkowe pieniądze dla wydawcy.

Copywriting

Wraz z rozwojem technologii, jaką jest internet, rośnie zapotrzebowanie na przyjazne dla czytelników artykuły. Nie każda osoba bowiem wie jak takie treści tworzyć. Jeżeli czujesz, że możesz spełniać się jako redaktor tekstów np. na blogi lub tworząc opisy do sklepów internetowych to znak by zagłębić się w ten temat bardziej. W sieci, jaki i bibliotekach publicznych można znaleźć bardzo dużo ciekawych materiałów związanych ze sztuką pisania tekstów. Tak więc, poświęcając już parę godzin, w poznanie trików copywriterskich może przynieść nam korzyści.

W ostatnich czasach powstało wiele licznych giełd copywriterskich, do których może i Twoja osoba przystąpić w celu pisania tekstów na zlecenie. Natomiast, aby zwiększyć szybkość i efektywność tworzenia treści warto, jest stosować do tego narzędzia, które zamieniają dyktowane słowa w tekst pisany. Tak, więc możesz nawet tworzyć takie treści podczas spaceru, używając do tego telefonu komórkowego z odpowiednio wgraną aplikacją.

Tworzenie prezentacji

Wielu managerów i studentów potrzebuje gotowych prezentacji. Tego typu usługi można tworzyć zdalnie. Do takich zleceń mogą posłużyć giełdy freelancerów. Wypełniając profil na tego typu portalu, możemy określić tematy, w których czujemy, że będziemy sprawnie się poruszać. Jeżeli posiadamy swoje portfolio, to zalecane jest, abyśmy je dołączyli do profilu. Zazwyczaj stworzone przez nas portfolio pozwali przyciągnąć uwagę przyszłego zleceniodawcy.

Tworząc prezentacje multimedialne, zaleca się też pamiętać o tym, by nie naruszać praw autorskich. Tak więc zdjęcia i tekst powinny być zgodnie z prawem. W takich sytuacjach warto, jest posiłkować się darmowymi bankami zdjęć lub wolnymi encyklopediami, które można znaleźć w interenecie.

Montaż filmów

Duża grupa ludzi lubi oglądać filmy video. Natomiast nie każda z osób potrafi we właściwy sposób zmontować takie nagranie. Firmy coraz to chętniej chcą się pokazywać w mediach społecznościach. Jeżeli więc Tobie nie sprawia trudności montażu filmów, to należałoby zainteresować się tym tematem. Możemy bowiem pomóc komuś zaistnieć w sieci, a co najważniejsze dla nas to na tym zarobić.

Tworzenie grafiki komputerowej

Nie jedna osoba ma talent tworzenia grafiki. Jeżeli i Ty posiadasz tego typu zdolności, to dobra wiadomość dla Ciebie, ponieważ dzięki tej umiejętności możesz nawiązać współpracę z nie jedną firmą. Oczywiście tak jak w przypadku tworzenia prezentacji możesz ogłosić się na giełdzie freelacerów, ale możesz także wykonywać grafikę na potrzeby banków zdjęć. Zasada zarobku na grafice za pośrednictwem płatnego banku zdjęć polega na tym, że umieszczone tam zdjęcie lub grafika jest z licencją sprzedażową. Jeśli więc ktoś wykupi licencję Twojego dzieła, to otrzymasz od takiego banku zdjęć prowizję.

Prowadzenie kanału w social media

Każda firma, która pragnie dbać o marketing chce istnieć w social miediach. Do najczęściej wybieranych tego typu platform należą Facebook, Instagram, TikTok, Linkedin oraz Youtube. Jeśli więc znasz zasadę działania, któregoś z tych portali społecznościach to warto, abyś realizował się w obsłudze takiego kanału.

Zdalna sekretarka

Niektóre z firm potrzebują osób do odbierania telefonów, e-maili i do odpowiadania na najczęstsze pytania. W takiej sytuacji bardzo dobrą rolę może odegrać zdalna sekretarka. Dla wielu przedsiębiorców skorzystanie z tej formy oddelegowania zadań może przynieść dużo korzyści, ponieważ taka sekretarka nie musi pracować w biurze siedziby firmy, a co za tym idzie, zmniejszają się koszty wynikające ze stworzenia dla niej miejsca pracy. Tego typu zawód w dzisiejszych czasach dopiero raczkuje, ale z biegiem czasu z pewnością będzie coraz to bardziej popularny.

Przepisywanie tekstów książek i nagrań

Mnóstwo książek można znaleźć, którym wygasły prawa autorskie, a to stwarza opcję, dzięki której możemy na takim utworze zarabiać. Dlatego dobrym rozwiązaniem zarobkowym może okazać się przepisywanie książek i tworzenie z nich np. ebooków.

Przepisywanie tekstów z nagrań jest czynnością, którą jest oddelegowywana. Niestety, ale przepisywanie nagrań może być nieco trudniejsze, w porównaniu do przepisywania książek. Dzieje się to tak dlatego, że możemy trafić na bardziej specjalistyczny tekst i czasem może nam sprawiać trudność usłyszenia poprawnej wymowy danego słowa (zwłaszcza gdy je słyszymy po raz pierwszy dane słowo).

Zdalne korepetycje

Jeśli posiadasz konkretne umiejętności z jakiegoś przedmiotu, zaleca się w takiej sytuacji wówczas rozważyć udzielanie korepetycji. Pamiętaj jednak, że aby wykonywać tego typu zdalnie, należy mieć zainstalowany program (np. Skype), który umożliwi zdalny podgląd na pulpit.

Zdalne korepetycje są jednym z lepszych rozwiązań dla osób, które chcą zarabiać w internecie, ponieważ aby zacząć zarabiać w tej dziedzinie jest niski próg wejścia, duża elastyczność oraz niewielkie ryzyko inwestycyjne.

Sprzedaż internetowa

Sprzedaż internetowa to rozwojowa nisza, dzięki której można zarobić pieniądze. Jeżeli w Twoim domu zalegają niepotrzebne rzeczy, to możesz je wystawić na portal aukcyjny lub ogłoszeniowy. Wiele osób w ten sposób rozpoczynało właśnie tak swoją przygodę z e-handlem. Miej na uwadze jednak, że jeśli decydujesz się, na wystawienie przedmiotu na takiej platformie to powinieneś prześledzić regulamin, który obowiązuje na danej platformie sprzedażowej. Jasne i klarowne zrozumienie regulaminu pozwoli Ci swobodnie zarabiać pieniądze w tego typu portalach.

Klikanie w reklamy

Do nieco innej formy zarabiania w sieci należy klikanie w reklamy. Niestety, ale ta forma zarobku jest bardzo mozolna i wymaga dużo cierpliwości. Także stawiki za kliknięcie nie są za wysokie. Dlatego też wiele osób nie ma przekonania do tej formy zarobku.

Gry online

Gra w gry przeglądarkowe może przynieść nam korzyści finansowe. Zazwyczaj nie są to duże kwoty, ale osoby, które pasjonują się tego typu grami, zawsze jest to dla nich dodatkowe źródło dochodu.

Tworzenie i administrowanie stron internetowych

Jeśli posiadamy smykałkę oraz zamiłowanie do tworzenia i administrowania stron internetowych, to powinniśmy zainteresować się tym tematem w szczególny sposób, dlatego że jest to dość dochodowa czynność. Zlecenia do tego typu zadań możemy szukać na giełdzie freelancerów lub w innych ogłoszeniowych portalach z ofertami pracy.