Zarabianie w internecie

Blog o zarabianiu pieniędzy online…

Najczęstsze obawy ludzi przed zarabianiem w internecie?

Dużo osób ciekawi tematyka zarabiania w internecie, ale ogarnia ich na ten temat strach. Czytając, ten artykuł do końca możesz sprawdzić, jakie obiekcje najczęściej towarzyszą tym osobom.

Oszustwa

Do jednych z najczęstszych obiekcji zarabiania w internecie, jakie przytrafiają się ludziom, zalicza się oszustwa. Niestety, ale takie przypadki czasem się zdarzają. Co zrobić, aby w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko oszustwa?

Ważne, aby wykonać następujące czynności:

 • zabezpieczyć komputer, z którego korzystasz ochroną antywirusową
 • poruszając się na stronach www, przed podaniem swoich danych do formularza, sprawdź na pasku adresu aktualność certyfikatu SSL (można rozpoznać go, klikając w zamkniętą kłódeczkę w miejscu, gdzie wpisuje się adres URL)
  • przenalizuj czy witryna internetowa, na której się znajdujesz jest bezpieczna, można to zrobić:
  • wklejając adres URL sprawdzanej przez Ciebie witryny na stronie https://transparencyreport.google.com/safe-browsing/search – jest to narzędzie do bezpiecznego przeglądania witryn w sieci
  • wchodząc na stronę https://www.virustotal.com/gui/home/url – to darmowe narzędzie, które sprawdza bezpieczeństwo strony za pomocą 70 skanerów antywirusowych
  • wyszukać właściciela domeny na stronie www – https://www.dns.pl/whois lub https://www.dns.pl/whois
 • zadzwonić do firmy, z którą zamierzasz dokonać transakcji lub nawiązać współpracę

Strata czasu

Ponieważ promowanie programów afiliacyjnych, dla niektórych osób może okazać się stratą czasu, dlatego też większość osób nie chce podejmować współpracy z siecią afiliacyjną. Często te osoby robią błąd, dlatego że mogłyby zbudować sobie dodatkowe źródło dochodu i poświęcić na to swój czas, który często trwonią na granie w gry lub oglądanie telewizji.

Nie od razu nowa osoba będzie umiała wykonywać w sposób produktywny wykonywać swoją pracę online (chyba, że posiada w tym doświadczenie). Z kolei sieci afiliacyjne dla swoich wystawców reklam oferują szkolenia w postaci filmików instruktażowych. Można z nich zaczerpnąć dużo wiedzy merytorycznej, w jaki sposób promować upatrzony program partnerski.

Ryzyko

Ryzyko przystąpienia do programu partnerskiego jest niewielkie, ponieważ w większości sieci afiliacyjnych nie ponosi się kosztów za uczestnictwo w takim programie partnerskim. Dopiero koszty się robią, gdy planujemy promować te programy partnerskie za pomocą bloga, który będzie na płatnym hostingu i domenie.

Wiele sieci afiliacyjnych pozwala na promocję programów partnerskich za pośrednictwem mediów społecznościowych (np. poprzez Facebooka). Wystarczy stworzyć fanpage i zbudować w odpowiedni sposób społeczność, żeby zaczęły spływać na Twoje konto afiliacyjne korzyści w postaci pieniędzy.

Jak rozliczać podatki?

Dużo osób w sieci waha się z rozpoczęciem współpracy z siecią afiliacyjną przez podatki. Tymczasem, w opisach nie jednego programu partnerskiego stworzonego przez sieć afiliacyjną, która ma siedzibę w Polsce, istnieje opis jak rozliczać się z takiej formy zarobku. Pamiętaj jednak, że jeśli coś nie jest jasne, albo po prostu niewytłumaczone zawsze możesz złożyć zapytanie w tej kwesti do Urzędu Skarbowego lub napisać w sprawie tego problemu pismo lub e-mail. Rozpoczynając, współpracę z siecią afiliacyjną warto na początku poczynić ten właśnie krok.

Jeśli nadal odpowiedź będzie niejasna, możesz udać się po poradę do doradcy podatkowego lub biura księgowego.

Ataki hakerskie

Ataki hakerskie w dzisiejszej dobie internetu zdarzają się na niejednej stornie. Firma afiliacyjna powinna dbać o bezpieczeństwo swojej witryny www. Dlatego też przed przystąpieniem do programu partnerskiego warto, jest dowiedzieć się, w jaki sposób sieć afiliacyjna dba o Twoje dane. Kierując się, wyborem takiej sieci powinieneś unikać przesyłania jej kopii lub skanu dowodu osobistego.

Jeśli będziesz lub jesteś posiadaczem bloga, to także zwróć uwagę, czy Twój hosting posiada odpowiednie zabezpieczenia. Gdy nie masz pewności zwróć się z zapytaniem o to do działu pomocy i wsparcia.

Pamiętaj również, że tam wszędzie gdzie zakładasz konto internetowe, Twoje hasło miało odpowiednią siłę, czyli zawierało ponad 8 znaków składających się z przynajmniej jednej litery dużej, litery małej, cyfry i znaku specjalnego (uwaga, im hasło będzie posiadało więcej tych znaków, tym będzie trudniejsze do odgadnięcia).

Słaba znajomość obsługi komputera lub urządzenia mobilnego

Jeżeli czujesz słabość w dziedzinie obsługi komputera lub urządzenia mobilnego poproś osobę znajomą, która biegle porusza się w tych urządzeniach, aby rozjaśniła Ci ich obsługę. Gdy już poznasz podstawy, inne tematy będą łatwiejsze do nauki, która będzie mogła otworzyć Ci furtkę do zarobku online.

Kiedy jest idealny moment do nawiązania współpracy z siecią afiliacyjną?


Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ale im szybciej zaczniesz współpracę z siecią afiliacyjną, tym więcej działań będziesz w stanie wykonać i rozpocząć zarabianie. Kiedy będziesz czuć się, na siłach, zacznij od opracowania strategii marketingową polecanych przez Ciebie programów partnerskich.

Czym kierować się przy przystąpieniu do programu partnerskiego?

Pierwszym elementem, na który zwrócić należy uwagę to jaki model programów partnerskich oferuje sieć afiliacyjna i w jaki sposób będziesz zarabiał.

Kolejną kwestią jest prowizja lub stawka za wykonaną akcję oferowaną przez sieć afiliacyjną, która jest pośrednikiem z reklamodawcami.

Następnym detalem jest zdobycie informacji, w jaki sposób można promować upatrzony przez Ciebie program partnerski.