Zarabianie w internecie

Blog o zarabianiu pieniędzy online…

22 pomysły na zarabianie

Nie jedna z osób szuka inspiracji do zarobku. Jeżeli i ty zaliczasz się do grupy tych osób to ten artykuł powinien cię w szczególności zainteresować.

Handel używanymi rzeczami

Z pewnością w twoim domu znajduje się wiele niepotrzebnych „rupieci”, które nie stanowią dla ciebie żadnej wartości. Możesz je więc wystawić na aukcjach internetowych. Z pewnością nie jedna z tych rzeczy może się komuś przydać.

Naprawa różnych rzeczy

Wiele osób ma wiedzę, „smykałkę” i zdolności do naprawy różnych rzeczy. Mogliby zatem na tym zarabiać. Natomiast wiele z tych rzeczy da się naprawić nawet zdalnie np. konfigurować sieci komputerowe, czy też obsługiwać instalację oprogramowania.

Opieka nad psami

Dużą grupę w naszym społeczeństwie stanowią miłośnicy zwierząt. Może i ty kochasz zwierzęta, a w szczególności psy. Co byś powiedział na to, żeby je wyprowadzać zawodowo. Wielu właścicieli czworonożnych pociech lubi rano pospać, a twoim zadaniem byłoby ich w tym wyręczyć.

Obróbka grafiki i montaż video

W dzisiejszych czasach, prawie każda firma dbająca o marketing we własnej firmie szuka zatrudnia grafików komputerowych lub montażystów. Mając umiejętności w wykonywaniu tych zadań z pewnością mógłbyś pomóc wpłynąć na promocję internetową ich produktów, tworząc wartościową oprawę graficzną.

Korepetycje

Obecnie korepetycje możemy udzielać także online. Jeżeli posiadasz wiedzę z zakresu jakiegoś przedmiotu i wyposażysz się w odpowiednie narzędzia do przeprowadzania takich lekcji możesz robić to online. W niektórych przypadkach wystarczy ci i twojemu uczniowi zainstalowany program Skype.

Wyszukiwanie prezentów na urodziny

Niektórzy ludzie nie mają czasu na przestudiowaniu trendów, jakie niesie za sobą rynek. Z kolei jeśli potrafisz śledzić trendy i lubisz czytać nowinki to pomoc w odnalezieniu odpowiedniego prezentu dla dowolnej osoby nie powinna stanowić dla ciebie problemu. Wielu bogatych ludzi nie ma czasu na takie analizy, więc istnieje możliwość, że mogli by ci to zlecać.

Marketing internetowy

W sieci istnieje wiele kursów, ebooków, webinarów i innych form sprzedaży wiedzy z zakresu marketingu internetowego. Jeśli jeszcze nie masz wiedzy z tych źródeł możesz ją szybko zdobyć. Nauczysz się wtedy jak wdrażać strategie marketingowe. Tym samym będziesz mógł na tym zarabiać.

Projektowanie wnętrz

Duża grupa osób inwestuje w nieruchomości i nie mają oni czasu na zaprojektowanie wnętrza zakupionego mieszkania. Ty mając trochę zmysłu estetycznego możesz wyręczyć takich inwestorów z planowania wnętrz ich lokali.

Afiliacja

Przekonując się do jakiegoś produktu z miłą chęcią poleca się go innym osobom, dlatego też można zainteresować się afiliację. Pracując dla sieci afiliacyjnej, często będziesz mieć dostęp do kodów rabatowych i innych promocji. Dlaczego więc nie opowiedzieć by o tym znajomym.

Tworzenie ebooków

W internecie istnieje wiele platform do sprzedaży książek w postaci cyfrowej. Sklep z taką platformą sprzedażową możesz postawić też sam i sprzedawać swoje ebooki. Zaś, aby stworzyć takiego ebooka musisz odpowiedzieć na pytanie: o czym on będzie? Z pewnością rozwinie się w twojej głowie wachlarz pomysłów od poradników po tematy związane z fantastyką. Zacznij od spisania rozdziałów, a następnie zastanów się jak je ubrać w treści.

Rękodzieło

Ten temat jest nadal na topie i znajduje się wielu jego wielbicieli. Jeśli masz jakieś zdolności plastyczne to bez wątpienia możesz rozpocząć swój proces twórczy. Gdy już stworzysz parę produktów to nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby wystawić je do portalu ogłoszeniowego lub na różnego rodzaju aukcje.

Pakiety startowe dla rodziców czyli wyprawka dla dzieci

Każdy z rodziców kiedy przygotowuje się na narodziny własnego dziecka szuka różnego rodzaju ubranek i innych akcesoriów dla swojego dziecka. Co ty na to, aby kompletować kompleksowo taki zestaw i zacząć go sprzedawać?

Salon piękności w domu

Nie jeden biznes zaczął powstawać w garażu lub domu. Jeżeli i ty też myślisz, że to ma sens i masz odrobinę umiejętności do robienia makijażu, obcinania włosów, czy zdobienia paznokci oraz trochę wolnego miejsca w pokoju, gdzie można by przyjmować własnych klientów, to warto poświęcić na to trochę uwagi.

Copywriting

Lubisz czytać o nowych i ciekawych tematach oraz nie sprawia ci trudności ich przeredagowywanie? Powinieneś zacząć pisać teksty na zlecenie. Może bowiem okazać się to dobrym sposobem na dodatkowy zarobek pieniędzy.

Układanie diet treningowych

Może do twoich zainteresowań należy sport i zdrowe odżywianie oraz udało też ci się schudnąć, bądź też uzyskać satysfakcjonującą figurę. Dlaczego by nie pomagać w takim przypadku innym.

Prowadzenie kanału na Youtube

Prowadzenie własnego kanału na Youtube może dla wielu osób okazać się strzałem w dziesiątkę. Telewizji tradycyjnej oglądamy coraz to mniej i dlatego tworzenie nagrań na Youtube to szansa na pozyskanie własnych widzów. Jeśli ruszysz z dobrym pomysłem i będziesz wiedzieć jak go przekazać z pewnością grono twoich subskrybentów się powiększy.

Call Center

Jeśli masz trochę wolnego czasu możesz w domu stworzyć własne stanowisko call center. Wiele firm potrzebuje ludzi do dzwonienia i obsługi klienta. Nawet jak to miałoby stanowić 2-3 godzinny dziennie.

Zdalna sekretarka

Jeżeli marzy ci się praca zdalna możesz pokusić się o stworzenie sobie własnego stanowiska jakim jest zdalna sekretarka. Wówczas możesz oferować firmom usługi umawiania na spotkania, wysyłania korespondencji pocztą tradycyjną, jak i elektroniczną. Ponadto jeśli posiadasz do tego inne umiejętności i będziesz w stanie np. przygotowywać wzory umów, będzie dla ciebie to kolejnym atutem.

Wyszukiwanie informacji

Wyszukiwarka Google pokazuje wiele informacji. Niestety, ale nie do wszystkich szczegółów jesteśmy tak szybko w stanie dotrzeć. W takiej sytuacji jeśli jakaś firma nie ma czasu na szukanie takich informacji często zleca to osobom zewnętrznym. Jeśli widzisz to jako niszę dla siebie, to warto jest zaoferować swój czas w taką pomoc.

Projektowanie stron

Penetrując internet można trafić na wiele kreatorów stron www. Dzięki tym programom można rozpocząć swoją przygodę z projektowaniem stron. Jeżeli znasz choć trochę zasady UX to może okazać się dla ciebie idealnym krokiem dążącym do rozwoju.

Produkcja biżuterii

Kobiety kochają biżuterię i zarówno tą sztuczną, jak i z metali szlachetnych. Jeśli myślisz o sprzedaży produktów, w które włożysz mały kapitał to właśnie zalicza się do tego sztuczna biżuteria. Można bowiem kupić gotowe zestawy do jej składania.

Szycie ubrań

Istnieją jeszcze na tym świecie osoby, które lubią kupować ubrania na wymiar. Tutaj pole do popisu mają osoby, które są z zamiłowania krawcami.