Zarabianie w internecie

Blog o zarabianiu pieniędzy online…

22 pomysły na produkt online

W dobie internetu wiele osób przerzuciło swój profil działalności na produkcję cyfrowych produktów. Internauci z każdym rokiem także coraz to bardziej przekonują się do produktów online. Z produkcją cyfrowych wytworów, nie ma tak dużo pracy, jak w porównaniu do fizycznych wytworów. Za atutami produktów online przemawia fakt, który sprawia, że nie trzeba go pakować i angażować kuriera. Ponadto logistykę takiej sprzedaży można w pełni zautomatyzować. Wiele platform sprzedażowych umożliwia integrację z zafakturowaniem.

Jeśli interesuje Cię temat i szukasz pomysłów na produkty online, przeczytaj ten artykuł do końca.

Stworzenie aplikacji internetowej na urządzenia mobilne

Wiele osób chętnie korzysta na urządzeniach mobilnych z różnego rodzajów aplikacji internetowych. Rozpisz na kartce atuty kompetencyjne, jakimi dysponujesz, a następnie zrób analizę rynku. Pozwoli Ci to wyłonić pomysły na produkt cyfrowy, którym będzie własna aplikacja internetowa. Jeśli opracujesz odpowiednią koncepcję i zostanie ona wdrożona przez Ciebie, to Twoja aplikacja będzie mogła być sprzedawana w sklepach oprogramowania urządzenia mobilnego. Z kolei, jeśli stwierdzisz, że ma być ona darmowa, to warto w takim momencie podpiąć pod nią program partnerski z reklamami. Pozwoli Ci to na zarobek.

Opracowanie kalkulatorów w arkuszu kalkulacyjnym

Prawie każdy przeciętny użytkownik komputera, korzystał przynajmniej raz z arkusza kalkulacyjnego. Nawet w szkolnych programach nauczania zawarta, jest nauka Excela. Duża część ludzi ma jakieś już rozeznanie w obsłudze tego oprogramowania. Natomiast nie wszyscy potrafią wykorzystywać jego pełen potencjał. W tym miejscu tworzy się nisza, którą możesz zapełnić przy tworzeniu obliczeń i kreowaniu własnych kalkulatorów w arkuszu kalkulacyjnym. Tym sposobem nie jednej osobie możesz ułatwić życie.

Lista kontrolna

Lista kontrolna często kojarzona jest z audytem. Osoby wdrażające procedury z takiej lisy dość szybko zauważają poprawę efektów działania firmy. Jeżeli i Ty masz wiedzę, jak tworzyć procedury i tego typu spisy punktów kontrolnych, możesz je oferować klientom z Twojej społeczności.

Nagranie audiobooka

Duża część naszej populacji lubi w drodze do pracy, czy też przy wykonywaniu innych czynności słuchać nagrań książek. Jeśli choć trochę masz wyćwiczoną emisję głosu i nienagannie czytasz, to możesz w zagłębić się bardziej w ten temat. Niestety, ale niektóre książki mogą wymagać licencji do tego produkcji tego typu nagrania.

Przeprowadzanie audytów

Jeżeli masz trochę wiedzy z takich branży, jak marketing, copywriting, SEO, UX i innych pokrewnych tematów, możesz pokusić się o doradztwo. Wiele osób będzie potrzebowało konkretnych kroków do wdrożenia. W tego typu sytuacji może być potrzebna Twoja pomoc w postaci audytu.

Analiza case study

Case study to analiza danego przypadku zakończona sukcesem. Najczęściej przedstawiana jest w postaci slajdów lub nagrań video. Jeżeli posiadasz projekty, które finalnie odniosły sukces, możesz wówczas pokusić się o dzielenie się wiedzy z innymi. Taka analiza case study może być sprzedawana przez Ciebie w formie cyfrowego lub papierowego poradnika, webinaru,  nagrania video lub audio.

Opracowywanie certyfikatów

Rozkwit branży szkoleniowej powoduje, że wiele tego typu firm wydaje certyfikaty. Z kolei wiele firm zleca projekty i przygotowanie wzorów tego typu dokumentów. W takiej sytuacji rodzi się dla Ciebie nisza, która będzie w pełni cyfrowa. Wystarczy, że posiadasz trochę zmysłu graficznego i wyczucia tematu, aby móc zacząć tworzyć komercyjne certyfikaty.

Pisanie e-booków

Jeżeli choć trochę znasz się na jakiejś branży, to warto podzielić się tą wiedzą. Nie każdy dobrze sprzedający się e-book to setki stron. Równie dobrze możesz napisać ich kilkadziesiąt i dać wartość czytelnikowi. Takie e-booki będą podpinały się pod Twoją własną markę lub też możesz, je  pisać na zamówienie przekazując tym samy swoje prawa autorskie innej osobie, lub firmie zlecającej.

Tworzenie fiszek

Jeżeli uczyłeś się kiedyś języka obcego, z pewnością wiesz, co to są fiszki i do czego one służą. Forma korzystania z tego typu rzeczy nie zanikła i można je spotkać coraz to częściej nawet w postaci cyfrowej.

Kreowanie generatorów

W ówczesnym świecie, który opiera się na internecie, powstaje coraz to więcej generatorów webowych. Mają one za zadanie zautomatyzować i ułatwić pracę dla użytkownika. Korzystanie z tego typu oprogramowania często sprawia, że często „sen z powiek znika”. Jeżeli umiesz programować na potrzeby stron internetowych wdrożenie tego typu rozwiązania, może przynieść Ci dodatkowe fundusze.

Nagrania z gotowymi lekcjami

W sieci powstają coraz częściej platformy z gotowymi lekcjami online. Nauka w tej postaci jest bardzo często przyjemna, bezbolesna i efektywna. Uczniowie mogą także przewijać nagrania i wracać do chwil, które wymagają poświęcenia większej uwagi.  Istnieją bowiem platformy, które umożliwiają sprzedaż dostępów do wideo lekcji.

Instrukcja

Masa osób szuka w wyszukiwarkach różnego typu instrukcji. Powstaje wiele nagrań video i książek opisujących instrukcję korzystania z różnego typu programów, urządzeń, czy też rękodzieła. Na rynku dość w prosty sposób można znaleźć niszę, która nie została nasycona informacjami. Co Ty na to, aby stworzyć taką instrukcję?

Planer marketingowy

Wiele mikro i małych firm nie ma czasu na stworzenie własnego planera marketingowego. W tym miejscu powstają możliwości, które mogą posłużyć tego typu przedsiębiorstwom. Tworząc, taki planer warto, jest skierować go do określonej branży. Pozwoli to Ci to lepiej wyłonić grupę docelową, do jakiej będzie skierowana treść.

Organizacja konferencji online

Jeżeli masz zbudowaną społeczność i potrafisz ściągnąć odbiorców na stworzone przez Ciebie wydarzenie. Warto jest taką sprzyjającą sytuację wykorzystać i zaprosić prelegentów z Twojej branży. Nie jeden z nich będzie w stanie Ci zapłacić. Korzyści, jakie dostają prelegenci to możliwość zwiększenia rozpoznawalności Twojej marki oraz nawiązanie kontaktów z uczestnikami konferencji.

Prowadzenie konsultacji

Ludzie pragnący rozwoju potrzebują konsultacji, które pomogą im w postawieniu kroku naprzód. Jeżeli czujesz się mocny w jakieś dziedzinie, możesz prowadzić zarówno konsultacje online indywidualne, jak i grupowe. Ta forma cyfrowej usługi może pomóc niejednemu klientowi. Z kolei Ty oprócz satysfakcji z pomocy drugiej osobie, będziesz mieć dodatkowe źródło dochodu.

Zarabianie na zdjęciach

W tej dziedzinie będzie potrzebna Ci wiedza z zakresu praw autorskich dla fotografów i aparat fotograficzny oraz program do obróbki zdjęć. Jeśli skompletujesz to wszystko, nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby zagłębić się w tajniki sprzedaży fotografii w bankach zdjęć. Przeglądając tego typu portale, możesz się zdziwić, jak jest duże zapotrzebowanie na tego typu produkty.

Kursy online

Kurs online możesz zrobić w postaci lekcji video, w formie plików tekstowych lub też korzystając z jakieś platformy przeznaczonej do tego typu działań. W naszych czasach zyskują one coraz to więcej sympatyków. Korzystający z nich chwalą tego typu naukę za elastyczne możliwości dostosowania czasu i miejsca.

Biznesowa mapa myśli

Jeśli masz rozeznanie i doświadczenie w pracy od podszewki w jakiejś firmie, pokuś się o wydanie cyfrowego produktu, jakim jest biznesowa mapa myśli. W takiej mapie powinny znaleźć się rozpisane wszystkie działy i projekty, nad którymi pracują poszczególni pracownicy w firmie. Dodatkowo możesz taką mapę opisać, dzięki czemu stworzysz niepowtarzalne „Know-how” (czyli informacje patentowe i licencyjne).

Schematy i szablony

Zdobyłeś doświadczenie np. w tworzeniu stron internetowych lub grafiki komputerowej? Pokuś się o stworzenie własnych szablonów. Duża grupa osób szuka sprawdzonego rozwiązania. Nie każdy lubi wymyślać koło od nowa. Dlatego Ty oferując w swej ofercie tego typu produkt, możesz pomóc nie jednemu klientowi, aby posiłkował się przetartą przez Ciebie ścieżką.

Skrypty rozmowy

Jeżeli masz umiejętności prowadzenia rozmów, które sprawdzają się dobrze w sprzedaży, to warto, abyś rozpisał skrypty najczęściej prowadzonych przez Ciebie rozmów zakończonych finalizacją transakcji. Wiele firm potrzebuje tego typu rozwiązań. Ty zaś swoim doświadczeniem możesz odmienić perspektywy funkcjonowania niejednego przedsiębiorstwa.

Tworzenie egzaminów

Mając odpowiednie kwalifikacje, postaraj się o zrobienie dodatkowych uprawnień egzaminatora. W sieci możesz stworzyć własną platformę egzaminacyjną i przeprowadzać egzaminy zgodnie z wytycznymi. Wiele osób będzie szczęśliwych, że ich egzamin mógł się odbyć bez konieczności wychodzenia z domu.

Sprzedaż wywiadów

Zapewne nie raz spotkałeś się z sytuacją, w której oglądałeś wartościowy wywiad. Wiele osób nie chce udzielać darmowych porad w formie wywiadu. Mając dużo werwy i pomysłów możesz dotrzeć do ekspertów, którzy będą w stanie wejść z Tobą we współpracę i udzielić Ci wartościowych wywiadów, na których będziecie mogli wspólnie zarobić.